Prelegenci

Prelegenci
PVCON 2020

Przedstawiciele stowarzyszeń branżowych, przedstawiciele administracji państwowej, specjaliści i praktycy biznesu fotowoltaicznego, przedstawiciele sektora finansowego, usług prawnych, przedstawiciele czołowych, światowych firm producenckich, start-upy

Bogdan Szymański
Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV

Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. Wykładowca akademicki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. członek zarządu wydawnictwa GLOBEnergia.

Autor wielu kursów min „Eko-Gmina”, „Samorządowy Menedżer ds. Energii” oraz szkoleń z zakresu systemów fotowoltaicznych prowadzonych w ramach cyklu Solar+.

Autor wielu poradników, w tym książki “Instalacje fotowoltaiczne

Przemysław Hofman
Dyrektor Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej Ministerstwa Rozwoju

Od maja 2018 r. w Departamencie Gospodarki Niskoemisyjnej Ministerstwa Rozwoju (wcześniej MPiT), obecnie na stanowisku zastępcy dyrektora nadzorującego obszar energetyki prosumenckiej i rozproszonej oraz programu StopSmog. Od kilkunastu lat zajmuje stanowiska menadżerskie w sektorze publicznym i administracji państwowej związane z realizacją projektów wdrożeniowych oraz zarządzania kontraktami w obszarze IT i infrastruktury transportowej.

Absolwent programu Argo Top Executive w IESE Business School, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, studiów podyplomowych m.in. z zarządzania projektami Szkoły Głównej Handlowej i Politechniki Warszawskiej oraz Akademii Leona Koźmińskiego

Grzegorz Burek
Redaktor naczelny GLOBEnergia

Redaktor naczelny magazynu GLOBENERGIA. Wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.  Wieloletni działacz na rzecz zrównoważonego rozwoju, współzałożyciel Porozumienia Branżowego Na Rzecz Efektywności Energetycznej POBE. Propagator rozwoju rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, jako dwóch uzupełniających się źródeł energii. Członek PORTPC (Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła) oraz oraz PSG (Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne).

Anna Będkowska
Redaktor prowadzący GLOBEnergia

Na co dzień redaktor prowadzący GLOBEnergia. Absolwentka AGH WGGIOŚ. Dawniej członek koła naukowego OZE „Grzała” oraz manager ds. zarządzania projektem w firmie SOLGEN.

Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej „Polska PV” i członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Efektywności Energetycznej i Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii „Helios”.

Michał Marona
SolarEdge

9 lat doświadczenia w branży fotowoltaicznej jako doradca techniczny, trener, konsultant.

Techniczny doradca sprzedaży w SolarEdge Technology – firmie, która za cel ma zrewolucjonizowanie przemysłu fotowoltaicznego. Odpowiedzialny za doradztwo techniczne oraz handlowe, a także prowadzenie szkoleń w tych obszarach.

Monika Hyjek
Menedżer ds. Bezpieczeństwa Pożarowego
ROCKWOOL Polska

Absolwentka Wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej, studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo budowli” oraz kursu specjalistów ochrony przeciwpożarowej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Zajmuje się tematyką bezpieczeństwa pożarowego budynków i właściwościami ogniowymi wyrobów budowlanych. Aktywnie działająca członkini stowarzyszeń SITP, DAFA i NIzO. Współautorka wytycznych Stowarzyszenia DAFA „Bezpieczeństwo pożarowe dachów” i „Bezpieczeństwo pożarowe ścian i fasad”.

Paweł Wiktorowicz
Dyrektor działu wsparcia sprzedaży w firmie Corab Sp. z o.o.

Dyrektor działu wsparcia sprzedaży w firmie Corab Sp. z o.o..
Od kliku lat rozwija projekt fotowoltaiki w firmie Corab. Uczestnik, panelista wielu konferencji i debat branżowych. Doświadczony szkoleniowiec.

Prywatnie zapalony wędkarz.

Marcin Jędrachowicz
Sales Manager Eastern Europe, Jinko Solar

 Polski przedstawiciel największego na świecie producenta paneli fotowoltaicznych – Jinko Solar. 

Inżynier budownictwa z pasją do odnawialnych źródeł energii i ambitnych wyzwań zawodowych. 

Łukasz Sajewicz
Dyrektor ds. klientów strategicznych Viessmann

Specjalista branży grzewczej z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonat nowych technologii OZE i odważnych rozwiązań architektonicznych w budownictwie energooszczędnym. 

Aktywnie popularyzuje rozwój rynku pomp ciepła, kogeneracji / trigeneracji i innowacyjnych rozwiązań HVAC.
Autor i współautor wielu inicjatyw z zakresu OZE podejmowanych i wdrażanych przez firmę VIESSMANN, z którą związany jest od ponad 20 lat. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu ogrzewania i odnawialnych źródeł energii. 

Członek zespołu ekspertów Rady Izby TBS, Zespołu
zrównoważonego budownictwa przy ZG SARP, Komitetu sterującego KKE, współautor strategii klastra ARES, projektu magazynu energii dla MCN Kraków, koordynator działań w klastrach w Fundacji
Świadomi Klimatu.

Łukasz Przygucki
Sales Manager - Ginlong Solis

Od kilku lat w branży fotowoltaicznej, wcześniej w dystrybucji, a od niedawna odpowiedzialny za rozwój rynku i marki Solis w Polsce. Na bieżąco śledzi rozwój polskiego sektora fotowoltaicznego.

Z wykształcenia humanista z doświadczeniem w sprzedaży.

Grzegorz Narwojsz
TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o.

Grzegorz Narwojsz, pracownik jednostki Inspekcyjnej, Certyfikującej i Szkoleniowej TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o. W firmie zajmuje stanowisko Koordynatora obszaru inspekcji i budownictwa w Dziale Usług dla Przemysłu i Cyberbezpieczeństwa.

Jest ponadto Uprawnionym Inspektorem budowlanym, Audytorem, Ekspertem technicznym oraz operatorem Bezzałogowych Statków Latających.

Piotr Rudyszyn
Ekspert rynku OZE

Ekspert rynku energii odnawialnych i ciepłownictwa. Studiował w Wiedniu i Oldenburgu, Zarządza kilkoma spółkami z zakresu OZE i ciepłownictwa. Manager innowacji energetycznych. Autor publikacji i szkoleń w zakresie energetyki odnawialnej i magazynowania energii. 

Witold Chmarzyński
CCLaw Creative Consultants Kancelaria Prawna

Radca prawny / wspólnik zarządzający w CCLaw Creative Consultants Kancelaria Prawna.

Otwarty na nowoczesne rozwiązania specjalista, czujący rzeczywiste potrzeby klientów. W swoich działaniach zawsze dąży do jak najkorzystniejszego wyniku dla osoby reprezentowanej, zapewniając kompleksową pomoc na każdym etapie sprawy. Specjalizuje się m.in. w obsłudze spółek,  procesów inwestycyjnych, a także posiada bogate doświadczenie we wszelkich aspektach prawnych związanych z nieruchomościami.

Jego pasją (prywatną jak i zawodową) są odnawialne źródła energii oraz elektromobilność – jest ekspertem prawnym śledzącym zmieniające się prawo w tych branżach, prelegentem na licznych konferencjach poświęconych tematyce prawnej OZE  jak i elektromobilności. 

Jest autorem licznych publikacji z dziedziny nieruchomości, spółek, a także procesu inwestycyjnego w fotowoltaikę. Jest współautorem monografii Perspektywy fotowoltaiki w Polsce – przewodnik dla inwestorów, Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach.

Paweł Lachman
Paweł Lachman
Prezes zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

Od 2011 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, czołowego stowarzyszenia branży pomp ciepła w Polsce. Koordynator i członek zespołu autorskiego branżowych wytycznych PORT PC w zakresie pomp ciepła cz. 1-8 .

Absolwent studiów na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Krakowskiej, kierunek inżynieria środowiska. Od ponad 20 lat jest zatrudniony jako inżynier szkoleniowy w firmie Vaillant.

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie z prowadzenia szkoleń dla instalatorów i projektantów branży grzewczej oraz OZE (termiczne kolektory słoneczne, pompy ciepła, układy hybrydowe pomp ciepła, kotły kondensacyjne, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, systemy hydrauliczne c.o. ogrzewania i ciepłej wody użytkowej).

Prowadzący e latach 2011-2012 kursy certyfikowanego Instalatora OZE w zakresie pomp ciepła „Instal+RES” (Politechnika Krakowska). W latach 2014-2018 prowadzi kursy w ramach europejskiego systemu szkoleń „Eucert” ( EHPA i PORT PC). Jest autorem ponad 50 artykułów o tematyce odnawialnych źródeł ciepła i techniki grzewczej.

 
Radosław Grech
Prezes zarządu Centrum Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o.

Od 2011 roku Prezes Zarządu Centrum Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o. – spółki wyróżnionej w 2014 za działania CSR w konkursie „Ekoodpowiedzialni w biznesie” pod patronatem Ministerstwa Środowiska, w 2018 roku w konkursie Lubuski Lider Biznesu oraz Lubuski Lider Innowacji oraz Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 pod patronatem Prezesa Urzędu Patentowego RP w kategorii Innowacje w OZE. 

W 2019 laureat nagrody Symbol Synergii Nauki i Biznesu.

Laureat nagrody przyznawanej przez FOWE pod patronatem Ministerstwa Gospodarki w konkursie Człowiek Roku 2013 za propagowanie OZE, laureat Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 pod patronatem Prezesa Urzędu Patentowego RP w kategorii Prezes Wizjoner.

V-ce Prezes Regionalnego Stowarzyszenia Fotowoltaiki, Ekspert – autor wielu ekspertyz, opracowań i opinii o innowacyjności dotyczących odnawialnych źródeł energii i systemów pomiarowych, Projektant technologii m.in. kilkudziesięciu projektów instalacji fotowoltaicznych i hybrydowych systemów z wykorzystaniem OZE, Kierownik projektu budowy Centrum Energetyki Odnawialnej przy PWSZ w Sulechowie, Wynalazca – opracował kilkanaście produktów z zakresu technologii OZE chronionych w Urzędzie Patentowym RP.

 
Krzysztof Grobel
Dyrektor ds. rozwoju Solgen

Ukończył AGH w Krakowie kierunek Ekologiczne Źródła Energii, nagrodzony „Honorową Szpadą SITPNiG” dla najlepszego absolwenta Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska oraz przewodniczący koła naukowego OZE „Grzała”.  Prelegent warsztatów fotowoltaicznych Akademii SOLGEN, obecnie Dyrektor ds. rozwoju w firmie SOLGEN.

 
mgr inż. Edward Skiepko
Rzeczoznawca Zespół Usług Technicznych Rady Stołecznej NOT w zakresie ochrony przeciwpożarowej

Pracownik i wykładowca Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, zajmuje się tematyką związaną z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej w budynkach, obiektach budowlanych i terenach, stosowaniem zabezpieczeń przeciwpożarowych, analizą zagrożeń wynikających z użytkowania urządzeń i instalacji elektrycznych. Posiad 25 letnie doświadczenie w zakresie projektowania urządzeń przeciwpożarowych.
Absolwent studiów podyplomowych „Techniczna Ochrona osób i Mienia” Wojskowej Akademii Technicznej.
Wykładowca CNBOP PIB w Józefowie gdzie prowadzi wykłady na szkoleniach dotyczących stałych urządzeń gaśniczych, instalacji sygnalizacji pożarowej, oświetlenia awaryjnego.
Ekspert w zakresie zasilania i sterowania urządzeń przeciwpożarowych, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i technicznych w tym zakresie.
Wykonał kilkadziesiąt opracowań i ekspertyz z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
Od 2007roku rzeczoznawca do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych nr uprawnień 485/2007.
Od 2017r Rzeczoznawca Zespół Usług Technicznych Rady Stołecznej NOT w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
Od 2020 roku Dyrektor Izby Rzeczoznawców SITP

Sebastian Walerysiak
Prezes zarządu Viessman
Prezes zarządu firmy Viessmann. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz prestiżowego kierunku MBA w WSH i Prawa Łazarskiego w Warszawie. Z firmą Viessmann związany od 17 lat, od początku swojej ścieżki zawodowej, z krótką przerwą w latach 2009-2010, gdy w Funduszu Inwestycyjnym Mistral S.A pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Projektami Biznesowymi, a następnie był prezesem zarządu firmy Giełda Wschodnia S.A. W 2011 r. powołano go na stanowisko prezesa zarządu firmy Viessmann – doceniając jego kompetencje managerskie oraz duże doświadczenie w branży grzewczej. Pytany o swój największy sukces, odpowiada, że jest to przed wszystkim umiejętność budowania długotrwałych relacji z klientami, opartych na obopólnym zaufaniu i szacunku. Prywatnie, pasjonuje się wszelkimi nowinkami technologicznymi, zwłaszcza w zakresie motoryzacji. W czasie wolnym chętnie je testuje i czerpie z nich inspirację do działań nie tylko zawodowych. Wielki entuzjasta tenisa ziemnego oraz zimowych dyscyplin sportowych. Dumny ojciec dwóch synów.

“Polska uniknęła błędów popełnionych w części krajów europejskich, gdzie rozwój fotowoltaiki ograniczony był głównie do dużych farm a energetyka prosumencka była odsunięta na boczny tor. Przy tej okazji warto także zadać pytanie co dalej? “

Bogdan Szymański
Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Patronat honorowy

PARTNERZY

PATRONAT

Organizator

GLOBEnergia Sp. z o.o.
ul. Cechowa 51,
30-614 Kraków
E redakcja@globenergia.pl
T +48 12 654 52 12

Kongres Fotowoltaiczny PVCON 2020
  • 9-10 czerwca 2020
  • Kongres online

YouTube: www.youtube.com/GLOBenergia

Facebook: www.facebook.com/GLOBEnergia

WWW: www.pvcon.pl

Ważne informacje

RODO  

Bogdan Szymański
Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV

Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – specjalność odnawialne źródła energii. Współautor programu komputerowego “kolektorek”, członek zarządu GLOBEnergia.

Autor wielu kursów min „Eko-Gmina”, „Samorządowy Menedżer ds. Energii” czy szkoleń z zakresu systemów fotowoltaicznych m.in. Solar+. Autor wielu poradników, w tym książki “Instalacje fotowoltaiczne”.

Grzegorz Burek
Redaktor naczelny GLOBEnergia

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego. Redaktor naczelny magazynu GLOBENERGIA. Wieloletni działacz na rzecz zrównoważonego rozwoju. Propagator rozwoju rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, jako dwóch uzupełniających się źródeł energii. Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.

Anna Będkowska
Redaktor prowadzący GLOBEnergia

Na co dzień redaktor prowadzący GLOBEnergia. Absolwentka AGH WGGIOŚ. Dawniej członek koła naukowego OZE „Grzała” oraz manager ds. zarządzania projektem w firmie SOLGEN.

Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej „Polska PV” i członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Efektywności Energetycznej i Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii „Helios”.

Michał Marona
SolarEdge

9 lat doświadczenia w branży fotowoltaicznej jako doradca techniczny, trener, konsultant.

Techniczny doradca sprzedaży w SolarEdge Technology – firmie, która za cel ma zrewolucjonizowanie przemysłu fotowoltaicznego. Odpowiedzialny za doradztwo techniczne oraz handlowe, a także prowadzenie szkoleń w tych obszarach.

Sebastian Walerysiak
Prezes zarządu Viessman
Prezes zarządu firmy Viessmann. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz prestiżowego kierunku MBA w WSH i Prawa Łazarskiego w Warszawie. Z firmą Viessmann związany od 17 lat, od początku swojej ścieżki zawodowej, z krótką przerwą w latach 2009-2010, gdy w Funduszu Inwestycyjnym Mistral S.A pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Projektami Biznesowymi, a następnie był prezesem zarządu firmy Giełda Wschodnia S.A. W 2011 r. powołano go na stanowisko prezesa zarządu firmy Viessmann – doceniając jego kompetencje managerskie oraz duże doświadczenie w branży grzewczej. Pytany o swój największy sukces, odpowiada, że jest to przed wszystkim umiejętność budowania długotrwałych relacji z klientami, opartych na obopólnym zaufaniu i szacunku. Prywatnie, pasjonuje się wszelkimi nowinkami technologicznymi, zwłaszcza w zakresie motoryzacji. W czasie wolnym chętnie je testuje i czerpie z nich inspirację do działań nie tylko zawodowych. Wielki entuzjasta tenisa ziemnego oraz zimowych dyscyplin sportowych. Dumny ojciec dwóch synów.
Sebastian Walerysiak
Prezes zarządu Viessman
Prezes zarządu firmy Viessmann. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz prestiżowego kierunku MBA w WSH i Prawa Łazarskiego w Warszawie. Z firmą Viessmann związany od 17 lat, od początku swojej ścieżki zawodowej, z krótką przerwą w latach 2009-2010, gdy w Funduszu Inwestycyjnym Mistral S.A pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Projektami Biznesowymi, a następnie był prezesem zarządu firmy Giełda Wschodnia S.A. W 2011 r. powołano go na stanowisko prezesa zarządu firmy Viessmann – doceniając jego kompetencje managerskie oraz duże doświadczenie w branży grzewczej. Pytany o swój największy sukces, odpowiada, że jest to przed wszystkim umiejętność budowania długotrwałych relacji z klientami, opartych na obopólnym zaufaniu i szacunku. Prywatnie, pasjonuje się wszelkimi nowinkami technologicznymi, zwłaszcza w zakresie motoryzacji. W czasie wolnym chętnie je testuje i czerpie z nich inspirację do działań nie tylko zawodowych. Wielki entuzjasta tenisa ziemnego oraz zimowych dyscyplin sportowych. Dumny ojciec dwóch synów.