Absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz radczyni prawna. Doświadczenie zawodowe zdobywała najpierw w jednostce organizacyjnej samorządu gminnego, a następnie spółkach z branży ubezpieczeniowej, gdzie oprócz doradztwa prawnego i prowadzenia procesów certyfikacji, obsługiwała w zakresie ubezpieczeń wiodące na rynku polskie spółki z różnych sektorów gospodarki.

Podejmuje działania na rzecz transformacji energetycznej Polski, ochrony środowiska i klimatu. Zajmuje się m.in. tematyką społeczności energetycznych, w szczególności regulacji dotyczących odnawialnych źródeł energii. Jest współautorką obszernej analizy regulacji polskich na tle prawa Unii Europejskiej dotyczących spółdzielni energetycznych oraz podręcznika dla zainteresowanych założeniem społeczności energetycznej. Specjalizuje się ponadto w zagadnieniu raportowania niefinansowego spółek.

Agnieszka Stupkiewicz została wyróżniona w 2023 roku przez kapitułę rankingu prawniczek Forbes Women Polska za działanie na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.